Acılara Kucak Açmak

Okyanusun dibindeki o yer, koskoca ummanların  suyuna nasıl dayanabiliyor? Nazım Hikmet nasıl dayandı on iki sene, Akif nasıl dayandı o gurbete? Yusuf  yedi  sene nasıl dayandı o zindana?  Halid nasıl sebat etti rütbesi alınınca? Mustafa Kemal nasıl tahammül etti sine-i millette yaşamaya?
Zaten mesele de dayanmak değil.Bu acılara dayanmıyorsan zaten yoksun bu savaşta. Korkunç acılara boyun eğmek ahde vefadan gelir, bedelidir sevdamızın ve her sevda derinliği ölçüsünde yürek ister. Her kişi ödemelidir sevdasının bedelini  zaten.

Gökyüzü musibet yağdırma haznesi ise açmalıyız sinelerimizi ki başka gönüllere düşmesin o ateş. O ateş, bizi biz yapacak olandır. Denizin kayayı törpülediği gibi törpüleyecek yazgılarımız ruhlarımızı. Gerekirse bin kez çarpacak o dalga, bin kez kırılacak o körpe dallarımız, bin kez budayacaklar. Her seferinde daha çok bağlanacağız sevdamıza, daha da kenetleneceğiz birbirimize, her çarpışında o hırçın dalgalar, daha da seveceğiz. Yok mu daha diye soracağız. Sevdamızın bedeli bu olsa gerek…

%d blogcu bunu beğendi: