Benimle gel

Benimle gel, seni karanlığın sonuna taşıyacak duygularla tanıştıracağım. Hani şu tüm vücudunun çaresizlikle ve hüsranla bulandığı son. Artık gözlerinin beyazının dahi o karanlığa büründüğü son. Öyle bir karanlık ki, içinde yeşermeye başlayan veya devam eden tüm umutların yerini isli bir yıkık duvar alacak, pembe sevinçlerin böceklerden görünmeyecek, mavi gözyüzün daha önce hiç görmediğin siyahlıkta kara bulutlarla kaplanacak.

Benimle gel, seni çaresizliğin karanlıkta kalan yüzüyle tanıştıracağım. Aydınlıktaki çaresizlikle oyalandığın yeter. Biraz gerçek bitmişliği yaşayacaksın artık. Yok olmak isteyeceksin bu yolda benimle. Ben yok olamadım hiç. Bunu unutmaman gerektiğini çokça hatırlatacağım sana, merak etme. Ya da çok kez yok oldum. Ve her seferinde daha da karanlıkta kaldım, bilemiyorum. Artık bilemeyeceksin mesela. Hangisi yok olmak, hangisi yeşeren umutlar, hangisi yıkık duvarlar, neresi aydınlık, neresi karanlık, çaresizlik nedir, hiçbirini asla bilemeyeceksin. Öyle bir yol ki bu, asla emin olamayacaksın hiçbir şeyden. Çoğu kez düşeceksin, kalktığında aslında düştüğünü sandığını anlayacaksın. Bazen ayaklarının yerden kesildiğine yeminler edeceksin, fakat aslında daha da yere çakıldığını geç farkedeceksin. Hiçbir uyarı almadım ben bu yola girerken diyeceksin, aslında en baştaki uyarıcı anonsları unuttuğunu sonradan hatırlayacaksın.

Umursama, benimle gel. Seni karanlığın benim olan kısmıyla tanıştıracağım. Havada uçuşan, hatta asılı bir şekilde dururcasına yavaşça hareket eden duygularımı göreceksin kafanı yukarı kaldırdığında. Sakın kafanı çarpayım deme, çok hasar alırsın. Tedavisi yok, şimdiye dek dokunan kimseyi kurtaramadık. Öyle bir zehir yayılıyor ki dokunanın vücuduna hızlıca, bir daha asla hissedemiyorlar. Hissedemeyen insan gülemez bir daha, ağlayamaz, haykıramaz, üzülemez, sevinemez, şaşıramaz, korkamaz.

Ama sen korkma, benimle gel. Seni hiç görmediğin, duymadığın acılarla tanıştıracağım. Acı çek diye değil, gör ve gelme bir daha diye.K Kalmakta diretme diye. Uğrama şehrime diye. Sevme bir daha diye.

%d blogcu bunu beğendi: